Projekty domów – poradnik

projekty domówNIE WARTO UCZYĆ SIĘ NA WŁASNYCH BŁĘDACH

Przed podjęciem nawet najmniejszej decyzji związanej z projektem domu, dobrze jest odwiedzić swoją rodzinę albo znajomych, którzy mieszkają we własnym domu. Każdy, kto zbudował dom może mieć wiele cennych uwag. Nie można się krępować pytaniami typu  „jakie błędy popełniliście?”. Mogą oni również uświadomić czego trzeba unikać podczas projektowania i budowy domu.

SPRAWY FORMALNE

Przed rozpoczęciem poszukiwania projektu, dobrze jest wystąpić do gminy po tak zwane „warunki zabudowy”. Dzięki nim będzie się mogło zawęzić obszar poszukiwań i uniknąć ewentualnych przykrych rozczarowań, kiedy wymarzony dom nie będzie zgodny z decyzją o warunkach zabudowy oraz zagospodarowania terenu.

Cenne są także rady architekta, który projekty domów tworzy od lat. Nawet jeśli klient zdecyduje się na projekt gotowy, zapewne to właśnie ten specjalista będzie w późniejszym czasie dokonywał adaptacji. Dobrze jest korzystać z usług miejscowego projektanta, który najlepiej zna wszelkie lokalne wymagania.

INDYWIDUALNE PROJEKTY DOMU

Czasem dzieje się tak, że bardzo trudno znaleźć projekt, który spełnia wszystkie oczekiwania. Wówczas warto zastanowić się nad projektem indywidualnym (przejdź do strony).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.