Rola elewacji w projektach rezydencji

projekty rezydencji

Projekty rezydencji zakładają dość zróżnicowaną i silnie zdobioną powierzchnię ścian, głównie za pomocą lukarnów i gzymsów. Niemniej ostateczny wygląd elewacji i tak zależy od Klienta, który może w nim wprowadzać szereg swoich własnych zmian.

Tynk w różnych barwach

Projekty dworków i rezydencji mogą być modyfikowane przez przyszłych właścicieli w obrębie kolorystyki ścian. Chodzi tu przede wszystkim o barwę tynku, która może być zarówno jednorodna, jak i wielokolorowa. Co więcej, barwy te mogą być zróżnicowane również w oparciu o kształty zdobień.

Jakich jeszcze zmian w elewacji może dokonać inwestor w zakresie projektu dworku lub rezydencji?

  1. Wprowadzenie okiennic – przydadzą się one zwłaszcza wtedy, jeśli zależy nam na projekcie opartym na stylu prowansalskim, bądź bardziej ogólnie – rustykalnym.
  1. Wprowadzenie opasek – z daleka przypominają one swoiste szarfy, za pomocą których można przyozdobić zewnętrzną elewację ścian.
  1. Montaż zdobień dookoła okien – mogą one mieć formę klasycznych opasek, bądź też specjalnych, wykonanych z tynku gzymsów.

4. Instalacja rzeźb – sprawdzą się one szczególnie w przypadku projektów bardziej klasycznych niż nowoczesnych. Dotyczy to zarówno górnej jak i dolnej części elewacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rezydencje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.