Ile trwa budowa parterowego domu?

projekty domów parterowych z garażemHarmonogram budowy domu jest elementem koniecznym, ponieważ umożliwia kontrolę postępu prac i rozliczanie wykonawcy z realizacji założeń umowy. Wykonany przed rozpoczęciem budowy harmonogram pozwala nie tylko kontrolować postępy, ale także wyliczyć koszty poszczególnych etapów budowy, czy sporządzić kosztorys całego przedsięwzięcia.

Ile trwają poszczególne etapy budowy?

Projekty domów parterowych z garażem zazwyczaj nie posiadają piwnicy, a więc dla etapu zerowego czas wykonania wynosi od około dwóch do czterech tygodni. Stan zerowy oznacza wykonanie prac ziemnych, fundamentowych oraz podłogi na gruncie. Po ich wykonaniu całość należy zabezpieczyć przed opadami oraz niskimi temperaturami, ponieważ etap ten zazwyczaj wykonuje się przed zimą. Projekty domów z garażem często uwzględniają również wzniesiony podjazd do garażu, który również wykonuje się na tym etapie.

Stan surowy otwarty, to etap, w którym nie ma okien i drzwi, a jedynie otwory na nie przeznaczone. Również wykonywany jest przed zimą. Przygotowanie ścian, stropów, betonowanie schodów, wykonanie kominów i więźby, oraz wstępne wykonanie dachu trwa zazwyczaj od dwóch tygodni do nawet czterech miesięcy.

Doprowadzenie do stanu surowego zamkniętego trwa zazwyczaj od dwóch do pięciu tygodni i oznacza postawienie ścianek działowych, wykonanie stolarki i skończenie prac związanych z pokryciem dachowym.

Ostatnim etapem jest etap remontowo-wykończeniowy i czas trwania będzie zależny od wybranych rozwiązań.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.